Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża

papieskie2We wtorek, dn. 16 października, obchodziliśmy rocznicę szczególnego wydarzenia, przede wszystkim dla nas, Polaków. Dokładnie 40 lat temu cały świat ogarnęła wiadomość o wybraniu na Papieża naszego rodaka, Karola Wojtyłę. Na środowym czytaniu, obchodzonym co tydzień w liceum, przedstawiciele klasy 2b pod przewodnictwem pani Joanny Kwiatkowskiej uczcili pamięć Jana Pawła II, prezentując jego poezję z poematu pt. ''Tryptyk Rzymski''. Przygotowali również prezentację multimedialną nawiązującą do tych tekstów. Wydarzenie to zostało zarejestrowane przez telewizję kablową.

.papieskie1

 

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem – pisarzem ambitnej, współczesnej prozy polskiej

biblio16 października 2018 roku w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole odbyło się spotkanie z pisarzem Jakubem Żulczykiem. Autor bestselleru „Ślepnąc od świateł” odwiedził nasze miasto w związku z nadchodzącą premierą serialu wyprodukowanego na podstawie powieści o tym samym tytule. Mieszkańcy Koła mieli okazję poznać twórczość oraz plany pisarza. Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród miłośników współczesnej literatury. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IB z wychowawczynią panią Joanną Kwiatkowską. Spotkanie dopełniły pytania od publiczności, zdjęcia oraz rozdawanie autografów.

 

40 rocznica wyboru JANA PAWŁA II

jan pawełW dniu 21 października młodzież naszej szkoły wraz z uczniami ZST przygotowała i zaprezentowała program słowno-muzyczny w parafii MBCz w Kole. W ten sposób chcieliśmy przypomnieć i utrwalić postać Jana Pawła II-go, Jego nauczanie a także skłonić do refleksji nad własnym życiem. Przypomnieliśmy chwile związane z wyborem oraz ważne słowa, które Papież skierował do nas podczas swojego pontyfikatu. Mamy nadzieję, że w przedstawionym montażu choć trochę przyczyniliśmy się do wspomnień,  przemyśleń  i refleksji.  

 

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym

tenis 217 października w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. W rywalizacji sportowej wzięło udział  pięć drużyn w kategorii dziewcząt: LO Koło, ZSRCKU Kościelec, ZSCKR  Powiercie, ZSP Kłodawa, ZST Koło  oraz  pięć drużyn w kategorii chłopców: LO Koło, ZST Koło, ZSP Kłodawa, ZSE-A Koło, ZSRCKU Kościelec.  Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” do trzech wygranych pojedynków. Drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące nasze liceum zajęły II miejsca uzyskując awans  do mistrzostw rejonu. Opiekun – Piotr Szymankiewicz.

tenis 1tenis

 

Wyróżnienie dla Liceum Ogólnokształcącego w Kole

nominacjawyróżnienie 2

Już po raz piąty w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez miesięcznik „Dyrektor Szkoły” i kwartalnik „Wczesna Edukacja” wybrano najlepszych dyrektorów placówek oświatowych. Na uroczystej gali, która odbyła się 18 października 2018r. w trakcie V Kongresu Edukacji i Rozwoju w Centrum Olimpijskim w Warszawie, jury wyłonione z grona redakcyjnych ekspertów i Kapituła konkursu na czele z dr hab. Małgorzata Żytko, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Katedry Edukacji Szkolnej i Kształcenia Nauczycieli UW, spośród 12 nominowanych osób wyłoniło zwycięzców.

   Celem konkursu jest wyłonienie i ukazanie szerszemu środowisku edukacyjnemu dyrektorów - liderów, którzy szukając nowych pomysłów i stosując pionierskie metody, łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli.

Super Dyrektorzy to osoby, które budują szkołę, jako uczącą się społeczność posiadającą wspólnie wypracowaną wizję i standardy pracy oraz tworzącą przyjazną atmosferę, która sprzyja edukacji. Placówkę otwartą na środowisko, dbającą o relacje z rodzicami oraz bliższym i dalszym otoczeniem.

Wybór laureatów nastąpił w dwóch etapach. Na podstawie nadesłanych aplikacji konkursowych Jury nominuje kandydatów do tytułu odrębnie „Super Dyrektora Szkoły” oraz „Super Dyrektora Przedszkola”. Z grupy nominowanych Jury oraz Kapituła wyłoniły zdobywcę tytułu „Super Dyrektora Szkoły” oraz „Super Dyrektora Przedszkola”.

  W tym roku w grupie nominowanych osób znalazł się dyrektor Waldemar Koligot. Na gali finałowej otrzymał wysokie wyróżnienie od Kapituły konkursowej tym samym docenione zostały innowacyjne działania jakie podejmuje szkoła i cała jej społeczność.

 
Więcej artykułów…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości 

Imieniny

Wczoraj : Eustachego Marii
Dzisiaj : Anety Bogdana
Jutro : Emila Erwina

Kalendarz

lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4