Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Zimowe zabawy powinny być bezpieczne!

  przedszkole 1Pod tym hasłem przebiegało kolejne spotkanie  uczniów klasy Ig z przedszkolakami, w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” . Nasi mali przyjaciele wysłuchali opowiadania J. Wasilewskiej „Nowe łyżwy Adama” Treść opowiadania była bardzo interesująca – mówiło ono o trzech przyjaciołach, którzy wybrali się na łyżwy, na zamarznięty staw. Okazało się jednak, że tylko na brzegu był lód. Jeden z chłopców, tytułowy Adam, zaczął tonąć. Na szczęście woda była płytka i wszystko zakończyło się szczęśliwie. Opowiadanie miało charakter edukacyjny – chodziło w nim o to, aby uświadomić małym ludziom, jak niebezpieczne są zimowe zabawy na jeziorach, stawach i rzekach. Widać było, że dzieci są bardzo poruszone tą problematyką. Zadawały ciekawe pytania i same opowiadały różne historie  o zimowych zabawach. (BZ)

 

"W stronę dojrzałości"

 konkurs 5Dwa zespoły złożone z uczennic klasy 2G wzięły udział w szkolnym konkursie „Zdrowa Dojrzałość”. Zadaniem było przygotowanie prezentacji na temat zdrowia prokreacyjnego. Wygrał zespół czteroosobowy w składzie: Wiktoria Bielakowska, Wiktoria Chalczyńska, Klaudia Chmielewska, Milena Szkudlarek. Stworzyły one prezentację pod tytułem „Przygotowanie do podjęcia przyszłych ról małżeńskich i rodzicielskich”. Poniżej prezentujemy jeden z piętnastu bardzo interesujących slajdów tej pracy. Do grupy dziewcząt dołączyły Wiktoria Włodarczyk i Paulina Radys z klasy 2G, które także przygotowały prezentację pt. „Dokonywanie właściwych wyborów w temacie zdrowia prokreacyjnego”. Jest to równie ciekawa praca złożona z wywiadów dziennikarskich. Następnie  ekipa sześciu dziewcząt udała się na etap wojewódzki konkursu, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 12 grudnia 2018 r. Do pojedynku stawiło się pięciu chłopców z liceum z Miejskiej Górki. Sześć dziewcząt z Koła stanęło kontra pięciu chłopakom z Miejskiej Górki w konkursie na temat zdrowia prokreacyjnego. Niestety, wszystkie trzy miejsca na podium zajęli chłopcy. Nasze reprezentantki zajęły czwarte, piąte i dwa szóste miejsca. Gratulujemy wszystkim. Poniżej na zdjęciach zwycięska drużyna z LO Koło podczas etapu wojewódzkiego konkursu: Klaudia Chmielecka, Wiktoria Bielakowska, Wiktoria Chalczyńska, Milena Szkudlarek. Równolegle z konkursem odbyła się ciekawa debata w ciekawej auli. W debacie „Młodzież a zdrowie prokreacyjne” wzięli udział uczniowie z trzech wielkopolskich liceów: Koło, Ostrów Wielkopolski i Miejska Górka. Na zakończenie debaty organizatorzy, czyli Lechaa Consulting z Lublina wraz z Ministerstwem Zdrowia ufindowali nagrody: głośniki bluetooh, powerbanki, a dla szkół drukarki laserowe. Poniżej na zdjeciu Wiktoria Włodarczyk i Paulina Radys odbierają nagrody, a szkoła dostała podziękowania.

konkurs 1konkurs 3konkurs 2konkurs 4konkurs dojrzałość

 

Zawody strzeleckie

DSC00073W dniu 1 lutego w gościnnych murach naszej szkoły odbyło się drugie spotkanie IV edycji Szkolnej Ligii Strzeleckiej zorganizowane przez nasz klub Strzelec. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół z Koła, Kościelca, Kłodawy, Marysina i Łęczycy, łącznie 8 drużyn mieszanych. Zadaniem uczestników było oddanie 10 strzałów z karabinka pneumatycznego w pozycji leżącej do tarczy oddalonej o 10 m. Najlepszą drużyną wciąż pozostaje Kłodawa. Nasi Strzelcy uplasowali się na 6 pozycji. W każdych kolejnych zmaganiach pokazujemy coraz lepsze umiejętności. Dn. 28 lutego w Kościelcu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach tej edycji ligi. W marcu natomiast, po rywalizacji w Kłodawie, poznamy zwycięzców indywidualnych i drużynowych szkolnej ligi strzeleckiej. Na tym etapie zawodów, klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco: SP nr 1 w Kłodawie, UKS „Jedynka” Kłodawa I drużyna, ZSP Kłodawa I drużyna, ZSRCKU w Kościelcu, ZSP Kłodawa II drużyna, LO Koło, ZSP 1 Łęczyca, ZS Marysin.

DSC00115DSC00098

 

Liga przedmiotowa

DSC000441Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego rozpoczęło udział w projekcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, realizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Celem tego projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w całej Wielkopolsce. Program Ligi przedmiotowe ukierunkowany jest na wsparcie uczniów zdolnych. Z jednej strony stwarza warunki organizacyjne do pracy nauczyciela z uzdolnionymi uczniami, z drugiej działania projektu są nastawione na poszerzenie i pogłębienie uczniowskiej wiedzy zarówno z tematów programowych, jak i tych spoza programu. Konkursy łączą elementy nauki, zabawy i rywalizacji. Z takich przedmiotów jak: język angielski, historia, matematyka/informatyka, fizyka, rywalizują 24 szkoły ponadpodstawowe z całej Wielkopolski, wyłonione na podstawie procedury rekrutacyjnej. Rozgrywki odbywają się za pomocą systemu teletransmisji. Szkoły łączą się na żywo z pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Zarówno uczniowie ze wszystkich drużyn, jak i komisja mają ze sobą stały kontakt wzrokowy i dźwiękowy. Przebieg rywalizacji przypomina teleturniej „Jeden z dziesięciu”. W rundzie szkołę reprezentuje 3-osobowa drużyna. Każda z drużyn na początku rozgrywki ma przyznane trzy szanse, które traci w momencie udzielenia błędnej odpowiedzi. Pytania zadaje komisja znajdująca się w Poznaniu. Kieruje je do poszczególnych drużyn w czasie rzeczywistym. Każde pytanie jest czytane przez komisję i zostaje wyświetlone na ekranie. Uczniowie mają, w zależności od rodzaju ligi, ściśle określony czas na odpowiedź. Po udzieleniu odpowiedzi (dobrej lub złej) na prezentacji pojawia się prawidłowa odpowiedź, której towarzyszy komentarz członka komisji, dotyczący zadanego pytania. Zwycięzcą zostanie szkoła, która uzyska najwyższy wynik punktowy w ciągu roku. Na koniec rozgrywek zostanie zorganizowana gala, podczas której zostaną wręczone nagrody.

DSC000462

 

Ferie LO z pierwszą pomocą

49836963 2250377281690455 9009011730939904000 nW grudniu 2018 roku odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole eliminacje do drużyny Pierwszej Pomocy PCK. Kandydaci, aby awansować, musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, prawidłowo zastosować pozycję bezpieczną oraz profesjonalnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową. Członkami jury byli dotychczasowi członkowie zespołu, opiekun drużyny – pani Agnieszka Frontczak oraz instruktorzy pierwszej pomocy- Sylwia Pokrywczyńska i Zofia Rowecka. Drużyna w nowym składzie spędziła bardzo pracowite ferie. W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku młodzi ratownicy przeszli cykl szkoleniowy pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła PCK.

50758813 2371783556385312 3798945972571078656 n 1

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 169 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marioli Wienczysława
Dzisiaj : Emanuela Larysy Teodora
Jutro : Lidii Ernesta

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31