Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym

tenis 217 października w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. W rywalizacji sportowej wzięło udział  pięć drużyn w kategorii dziewcząt: LO Koło, ZSRCKU Kościelec, ZSCKR  Powiercie, ZSP Kłodawa, ZST Koło  oraz  pięć drużyn w kategorii chłopców: LO Koło, ZST Koło, ZSP Kłodawa, ZSE-A Koło, ZSRCKU Kościelec.  Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” do trzech wygranych pojedynków. Drużyny dziewcząt i chłopców reprezentujące nasze liceum zajęły II miejsca uzyskując awans  do mistrzostw rejonu. Opiekun – Piotr Szymankiewicz.

tenis 1tenis

 

Wyróżnienie dla Liceum Ogólnokształcącego w Kole

nominacjawyróżnienie 2

Już po raz piąty w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez miesięcznik „Dyrektor Szkoły” i kwartalnik „Wczesna Edukacja” wybrano najlepszych dyrektorów placówek oświatowych. Na uroczystej gali, która odbyła się 18 października 2018r. w trakcie V Kongresu Edukacji i Rozwoju w Centrum Olimpijskim w Warszawie, jury wyłonione z grona redakcyjnych ekspertów i Kapituła konkursu na czele z dr hab. Małgorzata Żytko, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Katedry Edukacji Szkolnej i Kształcenia Nauczycieli UW, spośród 12 nominowanych osób wyłoniło zwycięzców.

   Celem konkursu jest wyłonienie i ukazanie szerszemu środowisku edukacyjnemu dyrektorów - liderów, którzy szukając nowych pomysłów i stosując pionierskie metody, łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli.

Super Dyrektorzy to osoby, które budują szkołę, jako uczącą się społeczność posiadającą wspólnie wypracowaną wizję i standardy pracy oraz tworzącą przyjazną atmosferę, która sprzyja edukacji. Placówkę otwartą na środowisko, dbającą o relacje z rodzicami oraz bliższym i dalszym otoczeniem.

Wybór laureatów nastąpił w dwóch etapach. Na podstawie nadesłanych aplikacji konkursowych Jury nominuje kandydatów do tytułu odrębnie „Super Dyrektora Szkoły” oraz „Super Dyrektora Przedszkola”. Z grupy nominowanych Jury oraz Kapituła wyłoniły zdobywcę tytułu „Super Dyrektora Szkoły” oraz „Super Dyrektora Przedszkola”.

  W tym roku w grupie nominowanych osób znalazł się dyrektor Waldemar Koligot. Na gali finałowej otrzymał wysokie wyróżnienie od Kapituły konkursowej tym samym docenione zostały innowacyjne działania jakie podejmuje szkoła i cała jej społeczność.

 

„Wolna Polska to zdrowa Polska!”

zdrowa 1Starostwo Powiatowe w Kole oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole 16 października 2018 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole to organizatorzy  dnia profilaktyki raka piersi i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Wydarzenie przebiegało pod hasłem: ”Wolna Polska to zdrowa Polska” i wpisywało się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Ważnym punktem dnia był pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu mistrzów Polski – drużyny z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole i Zofii Roweckiej – kierownik biura PCK w Kole.

 

Dzień Edukacji Narodowej

DSC09711

W rocznicę powołania przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej  obchodzimy Dzień Nauczyciela. W naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 15 października.  Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów złożył okolicznościowe życzenia pedagogom, uczniom i  pracownikom naszej szkoły. Jednym z ważniejszych elementów akademii było ślubowanie klas pierwszych oraz otrzęsiny pierwszoklasistów, które odbyły się w formie testu na wiedzę o szkole i znajomość grona pedagogicznego naszego LO. Zacięta rywalizacja zakończyła się  wygraną  reprezentantów klasy Ig. W tym uroczystym dla nauczycieli dniu Pan Dyrektor życzył wszystkim  satysfakcji z pracy, dobrego zdrowia,  spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów oraz  nagrodził tych pedagogów,  którzy odznaczyli się  na  płaszczyźnie dydaktyczno-wychowawczej.

DSC09732DSC09804

 

PCK na Biegu Warciańskim

44036102 311782199649771 5595230166251995136 nW niedzielę 14 października 2018 roku na stadionie miejskim odbył się 38. Międzynarodowy Bieg Warciański w kategorii: biegi dziecięce i młodzieżowe. Tradycyjnie kontuzjowanych zawodników opatrywali członkowie zespołów pierwszej pomocy ze Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego oraz Rejonowej Grupy SIM PCK. Młodzi ratownicy czuwali nad bezpieczeństwem kibiców i biegaczy, a także z całych sił dopingowali młodych zawodników, wśród których też byli przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 

Imieniny

Wczoraj : Antoniego Jana
Dzisiaj : Małgorzaty Piotra
Jutro : Henryka Marty

Kalendarz

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3