Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Nagroda Nike

nike statuetkaLiteratura XXI wieku prawie nie podejmuje tematyki politycznej czy społecznej. Pojawia się ona jako tło, na którym kreśli się portret psychologiczny współczesnego człowieka – poszukującego, wątpiącego, upadającego, uzależnionego, cierpiącego ... . Literatura naszych czasów ma charakter osobisty, intymny, sięga do wnętrza człowieka, do jego tajemnic, skrytych myśli. Na pewno takimi utworami są książki nagrodzone statuetką Nike. Nagroda Literacka Nike przyznawana jest co roku w październiku, to najważniejsza nagroda literacka w Polsce. W konkursie mogą startować książki wszystkich gatunków literackich. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są m.in.: Wiesław Myśliwski, Jarosław Marek Rymkiewicz, Czesław Miłosz, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk i Jerzy Pilch. W tym roku statuetka trafiła do Marcina Wichy za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Mamy tę książkę w bibliotece i wiele innych wyróżnionych książek i nagrodzonych tą wspaniałą nagrodą. Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawej prezentacji, w hollu obok biblioteki, znajdują się w niej książki nagrodzone Nike. Warto je przeczytać!

nike

 

MATEMATYCZNE ZMAGANIA KONKURSOWE


W środę 21.11.2018r. 43 uczniów klas pierwszych i drugich rozwiązywało zadania w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Alfik matematyczny”. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Sobota 24.11.2018r. również była dniem królowej nauk ścisłych – MATEMATYKI. Tego dnia 8 uczniów z klas pierwszych i 5 – z klas drugich zmagało się z zadaniami w konkursie „Supermatematyk”.

Konkursy takie jak „Alfik matematyczny” czy „Supermatematyk” pozwalają diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne

 

Dzień Tolerancji

W naszej szkole 16 listopada odbył się Dzień Tolerancji. Z okazji tego dnia uczniowie przygotowali i rozdali cytaty, które miały na celu towarzyszyć każdej osobie przez cały dzień. Przygotowano również drzewo tolerancji. Można było na nim przyczepić liść i napisać na nim coś miłego. Oprócz drzewa tolerancji zrobiono także gazetę przedstawiającą różne subkultury. Zaangażowani uczniowie przebrali się w stroje dotyczące różnych subkultur dla ich poszanowania i akceptacji, a na długiej przerwie wzięli udział w konkursie na najlepszy kostium. Nagrodą w tym konkursie był wstęp wolny na dyskotekę Andrzejkową.

100 0003

 

Spotkanie z Dickiem Helm

Dick 1

21 listopada bieżącego roku mieliśmy przyjemność ponownie gościć w naszej szkole trenera skautingu w drużynie NBA, pana Dicka Helm. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej gdzie zgromadzeni uczniowie mogli usłyszeć kilka historii z jego życia. Na końcu spotkania miały miejsce pamiątkowe zdjęcia oraz można było podjąć się rozmowy z trenerem. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję gościć w naszej szkole tak interesującą osobę i człowieka pełnego pasji jakim jest  pana Dick Helm.

DSC09840DSC09846

 

Montaż słowno-muzyczny

Zapraszamy

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marioli Wienczysława
Dzisiaj : Emanuela Larysy Teodora
Jutro : Lidii Ernesta

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31