Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Laur Michała Anioła

laur Michała

Konkurs Laur Michała Anioła  został zorganizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Jego głównym celem było promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii. Do konkursu zgłosiły się najbardziej kreatywne i nowatorskie placówki edukacyjne z całego kraju. Kuratoria Oświaty zakwalifikowały  64 szkoły do pierwszego etapu. Komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:

- ludzie z pasją i ich rozwój – kadra pedagogiczna

- ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne)

- instrumentarium dydaktyczne (metody, środki dydaktyczne, organizacja przestrzeni, formy organizacji pracy)

- zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów, przedsięwzięć, konkursów.

   Nominację do ostatniego etapu konkursu otrzymało 49 szkół i placówek z całej Polski, w tej grupie znalazła się również nasza szkoła.

laur michała aniła

 

 

Bezpieczeństwo w sieci

4 października 2018 r. klasy z profilu informatycznego uczestniczyły w wykładzie na temat ,,Bezpieczeństwo w sieci". Absolwent naszego liceum, mgr inż. Krzysztof Marciniak, przedstawił nam informacje na temat pracy konsultanta bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. Uświadomił nas, jakie zagrożenia możemy spotkać w Internecie oraz jak się przed nimi bronić.

Prelegent omówił z jakimi zadaniami zmaga się na co dzień. W praktyce ukazał nam działania, mające na celu wyszukiwanie błędów na stronach internetowych. Najciekawszym punktem wykładu było tzw. Q&A/AMA, podczas którego mogliśmy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Pan Krzysztof zaciekawił wielu zgromadzonych uczestników spotkania, udostępnił nam również materiały, dzięki którym możemy bliżej poznać jego zawód. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zagości w progach naszej szkoły. J

 

Czytelnictwo

biblioTe słowa są myślą przewodnią naszej kolejnej prezentacji (hol przed biblioteką), ponieważ w październiku obchodzony jest „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. Biblioteka jest wyjątkowym miejscem w każdej szkole – spotykają się w niej  uczniowie, nauczyciele i pracownicy, wszyscy ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez książek. Tu można nie tylko wypożyczyć książkę, ale i porozmawiać o niej, zapoznać się z nowościami wydawniczymi, dowiedzieć się o ważnych wydarzeniach kulturalnych. Zachęcamy do obejrzenia październikowej prezentacji, która przedstawia m.in. wizualizacje najciekawszych bibliotek świata. Prosimy też zapoznać się z naszą propozycją książek do czytania w długie, jesienne wieczory.

DA9E3CF4-4799-43AF-AAE3-78C9F837F0A5

 

BohaterON

BohaterOn

 

„Wyprawka dla Żaka” 2018

wyprawka 2018Szkolne Koło PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole na początku września 2018 roku zorganizowało na terenie szkoły ogólnopolską kampanię Polskiego Czerwonego Krzyża „Wyprawka dla Żaka”, której celem jest zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin dotkniętych problemami finansowymi. Członkom i wolontariuszom SK PCK pod kierunkiem Sylwii Pokrywczyńskiej i  Agnieszki Frontczak  udało się pozyskać od niezwykle hojnej społeczności licealnej  zeszyty, kredki, farby, długopisy i inne przybory szkolne za łączną kwotę 1663 zł. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Kole, skąd trafiły w ręce niezamożnych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole.

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 139 gości 

Imieniny

Wczoraj : Antoniego Jana
Dzisiaj : Małgorzaty Piotra
Jutro : Henryka Marty

Kalendarz

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3