Get Adobe Flash player
Reklama

Liceum Ogólnokształcące w Kole

Uroczysty apel

 

apel„Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień.„  Tymi słowami Naczelnika Józefa Piłsudskiego  rozpoczęła się  w naszej szkole  akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła,  jak wiele innych placówek, w tych szczególnych dla nas Polaków  chwilach, włączyła się  w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Dzień dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.Podczas apelu nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klasy IIIF uczniom klasy IIF. Na szczególną uwagę zasłużyli uczniowie klasy I f  o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy zostali pasowani na kadetów i  ślubowali:

     Strzec honoru i godności szkoły,

     dobrą pracą i nauką rozsławiać jej imię,

      zawsze godnie reprezentować Ojczyznę

      i  Ziemię z której wyrośliśmy,

      szanować język, historię i tradycję,

      dochować wiary naszych ojców,

      czcić święte wartości: Boga, Honor  i Ojczyznę”.

Montaż słowno-muzyczny, który odtworzył półtora wieku krwawych i ofiarnych walk o wolną Ojczyznę,  przygotowali według scenariusza p. Beaty Kaszyńskiej-Wojtasik i p. Iwony Czukowicz, uczniowie klas: IA, IIB, IID, IIC, IIIB, IIIE, IIIF. Przedstawienie pt. „Tutaj bije serce Polski” zachwyciło publiczność, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Warto wspomnieć, iż motywem przewodnim części artystycznej było  serce, którego bicie wyznaczały niezwykle ważne daty dla Polski i jej niepodległości. Występująca młodzież przedstawiła zebranym, jak ważną wartością jest patriotyzm. Nie zabrakło wielu pięknych pieśni, które  podkreśliły dostojność obchodów. Należy zwrócić uwagę na to, iż znaczną część z nich odśpiewała z występującymi publiczność.

DSC 0060

 

Konkurs

konkurs8 listopada odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy historycznej „Ku niepodległości”. Był on jedną z  form uczczenia  100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą  o sytuacji narodu polskiego w przededniu wybuchu I wojny światowej, polskim czynie zbrojnym podczas wojny oraz  walkach o granice państwa polskiego do roku 1922. Zwycięzcą konkursu został Gracjan Świątek z klasy IF, II miejsce zajął Szymon Stefanowski z klasy IIF, a III miejsce Bartosz Godlewski z klasy IIF.  Gratulujemy.

 

PCK na obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości

niep 1 

11 listopada 2018 roku w Polsce obchodzono 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W Kole, jak w wielu miejscach naszego kraju, zorganizowano miejsko – powiatowe uroczystości patriotyczne, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Nad bezpieczeństwem uczestników marszu przez miasto, montażu słowno – muzycznego oraz mszy za ojczyznę czuwali instruktorzy pierwszej pomocy oraz młodzi ratownicy na co dzień działających w Szkolnych Kołach PCK w Liceum Ogólnokształcącym w Kole oraz Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole. Najpiękniejszym momentem służby w tym podniosłym dniu było odśpiewanie w łączności z wszystkimi Polakami hymnu państwowego w samo południe.

 

Uroczystości 11 Listopada

IMG 8559

Zbiórką pocztów sztandarowych, delegacji szkół, instytucji, organizacji oraz mieszkańców miasta i powiatu przed budynkiem starostwa rozpoczęły się kolskie uroczystości 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W obchodach tego ważnego święta narodowego nie mogło zabraknąć naszych wychowanków – kompanii honorowej, pocztu sztandarowego i pocztu flagowego.Po podniesieniu na maszt flagi państwowej, którego zgodnie z przyjętą tradycją  dokonali uczniowie z klasy bezpieczeństwo wewnętrzne kolskiego LO, obecni złożyli kwiaty pod tablicami pamiątkowymi usytuowanymi na ścianie budynku starostwa, przy ul. Grodzkiej oraz przy pomniku bojowników o wolność. W asyście Miejskiej Orkiestry Dętej OSP przemaszerowali do Kościoła Farnego, gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej koncelebrowanej przez kolskich kapłanów. Odsłonięty został pamiątkowy kamień przy Drzewie Pamięci. Nasi uczniowie włączyli się w ogólnopolskie śpiewanie hymnu. Młodzieży towarzyszył dyrektor szkoły oraz wychowawcy kadetów.

IMG 8564IMG 8715

 

Sukces naszych tenisistek stołowych w mistrzostwach rejonu konińskiego

tenis

8 listopada, w Kłodawie odbyły się Mistrzostwa Rejonu  w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach wzięło udział po 9 reprezentacji  dziewcząt i chłopców - mistrzów i wicemistrzów powiatów rejonu konińskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Julia Kupsik, Klaudia Bilińska, Gabriela Łukaszewska oraz drużyna chłopców: Filip Kaftan, Maciej Niedośmiałek, Konrad Moks. Zespół dziewcząt przegrał tylko jeden mecz i zajął wysokie II miejsce, uzyskując awans do finału wojewódzkiego. Drużyna chłopców zajęła V lokatę. Opiekun – Piotr Szymankiewicz

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości 

Imieniny

Wczoraj : Marioli Wienczysława
Dzisiaj : Emanuela Larysy Teodora
Jutro : Lidii Ernesta

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31