Get Adobe Flash player
Reklama

Projekt z klasą

Witamy! Pierwszy raz w historii LO tak licznie wzięliśmy udział w ciekawym konkursie „Projekt z klasą” wydawnictwa Nowa Era. Ten ogólnopolski konkurs kierowany był do uczniów odważnych i kreatywnych, którzy chcą realizować i promować swoje pomysły. Dwie drużyny pod opieką pani Lidii Zając i pana Bartosza Dudka postanowiły podjąć się trudnego zadania - rywalizacji o grant w wysokości 2 tysięcy złotych.

Projekty znajdziecie na stronie Nowej Ery pod nazwami:

  • Jarmark Kreatywności”, który miał na celu promowanie w naszym liceum nowych talentów. Dzięki Jarmarkowi szkoła podnosi wiarę w możliwości swoich uczniów, ponieważ prezentuje ich fascynacje i zdolności .
  • Robot Leonardo” miał inny charakter. W projekcie wzięło udział 7 dziewcząt, uczennic klasy 2e, które postawiły sobie za cel zbudowanie robota humanoidalnego za pomocą drukarki 3D. Robot miał udowodnić, że politechnika to kierunek nie tylko dla chłopaków, ale przede wszystkim dla dziewcząt.

I w końcu SUKCES

„Po raz pierwszy w historii konkursu mamy podwójnego laureata!”

Dziewczyny z LO w Kole udowodniły całej Polsce swoją wartość. Pokazały niedowiarkom, że nowoczesna technologia, a zwłaszcza robotyka może być przydatna w różnych dziedzinach życia. Pierwsze słowa, zwiastujące podwójne zwycięstwo LO w Kole, są dowodem na słuszność projektu drużyny pana Bartosza Dudka.

http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa5/projekty/wyniki.html

Ogólnopolskie uznanie sprawiło, że uczennice wraz z opiekunem mają możliwość kontynuować pracę nad projektem „Robot Leonardo”.

Projekt „Robot Leonardo” zdobył w sumie 4 tysiące złotych od internautów i jury, co zdarzyło się pierwszy raz w historii konkursu.   Udowodniliśmy ,że informatyka i robotyka to nasza pasja.

Wygrana zostanie przeznaczona na zakup części elektronicznych oraz filamentu do drukarki 3D.

Szkoła zyskała zasłużoną odznakę uczestnictwa w programie „Projekt z klasą”- dobrze zaprojektowana szkoła.

NASZA SŁAWA

Wygranie podwójnego grantu sprawiło, że zainteresowanie „Robotem Leonardo” właściwie nie słabnie. Pisały o nas lokalne media:

https://www.youtube.com/watch?v=33kigeBOS7k

LM

Koło nasze miasto


 Ale nie tylko…

Opisano nasz sukces również na stronach internetowych i w ogólnopolskich programach telewizyjnych i radiowych:

Radio Merkury

Teleexperss

Edustyle

Cogito

 

Więcej informacji na temat przygotowań do „Projektu z klasą” i realizacji projektu „Robota Leonardo” znajdziecie na naszej stronie

Na koniec dziękujemy bardzo serdecznie panu Dyrektorowi Waldemarowi Koligotowi, który jako pierwszy uwierzył w nasz skromny projekt i podarował nam drukarkę 3D, dzięki której możemy realizować swoje marzenia. Pozdrawiamy też wszystkich wiernych fanów naszego projektu, którzy głosowali i wspierali nas duchowo.

Jak zwykle obiecujemy, że ten projekt nie jest naszym ostatnim…

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 153 gości 

Imieniny

Wczoraj : Roksana Bernarda
Dzisiaj : Albina Nikodema
Jutro : Edyty Kornela

Kalendarz

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6