Get Adobe Flash player
Reklama

zdj patronat

Patronat z Szkołą  Wyższą Psychologii Społecznej w Poznaniu 19.09.14

W ramach współpracy SWPS w Poznaniu zorganizuje dla uczniów Szkoły (ze szczególnym uwzględnieniem maturzystów i klas o kierunku psychologiczna-pedagogicznym) bezpłatne warsztaty, wykłady oraz konsultacje. SWPS zapewni uczniom oraz kadrze Szkoły pierwszeństwo udziału w wydarzeniach organizowanych na terenie uczelni – tj. konferencje, drzwi otwarte, dni z kierunkiem.                                                             

 

 

Podpisanie porozumienia z Wojskową Akademią Techniczną

 

W dniu 29 stycznia br. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie wraz z Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole oraz powiatem kolskim, podpisali list intencyjny o wzajemnej współpracy. Na uroczystości obecni byli: rektor-komendant WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunta Mierczyka, wicestarosta powiatu – Mark Banaszewski oraz dyrektor LO mgr Waldemar Koligot.

Na mocy podpisanego porozumienia, WAT zobowiązała się do: objęcia LO patronatem naukowym; prowadzenia zajęć przez nauczycieli akademickich oraz udzielania konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć w szkole; współudziału w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów (olimpiady, festiwale nauki, dni otwarte itp.); współorganizowania imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych; zapraszania uczniów klas maturalnych do udziału w studenckich kołach naukowych; utworzenia na stronie internetowej Akademii połączeń ze stroną internetową Liceum; dostarczania prasy wydawanej przez Akademię oraz publikacji o charakterze naukowym, które mogą być wykorzystywane w procesie dydaktycznym placówki.

Powiat kolski z kolei zobowiązał się do: tworzenia warunków organizacyjnych i wspierania znajdujących się na jego terenie szkół w działaniach zmierzających do realizacji i rozwoju współpracy z Wojskową Akademią Techniczną; umieszczenia w materiałach promocyjnych powiatu, w tym na stronie internetowej oraz wydawanych publikacjach informacji o WAT, dotyczących w szczególności aspektów współpracy, wynikających z porozumienia, a także innych informacji o projektach, ofertach i działaniach realizowanych przez Akademię.

LO im. Kazimierza Wielkiego zadeklarowało: propagowanie wśród swoich uczniów oferty studiów w Wojskowej Akademii Technicznej; współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów; zapraszanie studentów kierunków cywilnych i wojskowych do udziału w spotkaniach naukowych, kulturalnych i imprezach patriotycznych organizowanych na terenie szkoły; umieszczenie w dokumentach szkolnych i materiałach promocyjnych informacji o współpracy z WAT; utworzenie na stronach internetowych szkoły informacji o Akademii oraz połączeń ze stroną internetową uczelni. Sygnatariusze porozumienia zobowiązali się ponadto do udziału – na zasadzie wzajemności – w uroczystościach organizowanych przez Liceum i Akademię.

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Porozumienie z Akademią Obrony Narodowej

AON


W dniu 21 listopada podczas konferencji naukowej ,,Naczelny Dowódca sił zbrojnych  w systemie obronnym państwa polskiego” zostało uroczyście  podpisane  porozumienie Akademii Obrony Narodowej z Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

      Patronat zakłada: korzystanie przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego   w Kole z zasobów intelektualnych Akademii Obrony Narodowej, współudział pracowników Akademii w opracowaniu programu nauczania dla klas mundurowych. Uczniowie mogą uczestniczyć w wykładach, warsztatach, seminariach i forach dyskusyjnych organizowanych przez akademię i wydziały, a w ich ramach instytuty i katedry. Zajęcia te będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów lub studentów w siedzibie uczelni lub w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Uczniowie mogą również uczestniczyć w projektach, konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Akademię Obrony Narodowej. Uczniowie mają możliwość korzystania także z zasobów materialnych, tj. zbiorów biblioteki uczelnianej udostępnianych w czytelni.

     W tym uroczystym dniu podpisania porozumienia szkołę reprezentowali dyrektor mgr Waldemar Koligot i płk Witold Terechowicz. W imieniu Akademii Obrony Narodowej porozumienie podpisali Prorektor ds. studenckich  dr Aneta Nowakowska-Krystman oraz Dziekan WBN płk dr hab. inż. Maciej Marszałek. 

 

 

 

http://www.aon.edu.pl/

http://www.wat.edu.pl/

http://www.31blt.wp.mil.pl/pl/index.html

 

Skrzynka_na_sygnały

Anonimowa skrzynka na sygnałyGet the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

Imieniny

Wczoraj : Urszuli Hilarego
Dzisiaj : Filipa Korduli
Jutro : Marleny Seweryna

Kalendarz

październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3