Get Adobe Flash player
Reklama

Jak zalogować się do dziennika elektronicznego

 

Dzień promocji zdrowia 2018

1

17 września 2018 roku Szkolne Koło PCK z opiekunką Agnieszką Frontczak, Odział Rejonowy PCK w Kole z kierownik biura Zofią Rowecką oraz Klub Młodzieżowy HDK PCK z prezes Sylwią Pokrywczyńską wspólnie zorganizowali dzień promocji zdrowia. Pod gmach liceum podjechał ambulans do pobierania krwi. 43 uczniów, nauczycieli i absolwentów „Kazika” honorowo oddało prawie 20 litrów krwi. Tego samego dnia na dużej przerwie szkolny zespól pierwszej pomocy – aktualni mistrzowie Polski - całej społeczności szkolnej zaprezentował techniki udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie było związane z obchodzonym we wrześniu Światowym Dniem Pierwszej Pomocy.

3

 

Środowe czytanie

20180912 104658„Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce”

Maksym Gorki

 

To już kolejny, piąty rok szkolny (2018/2019), w którym będziemy kontynuować wspaniałą i wartościową tradycję wspólnego czytania dzieł literackich. Gromadzimy się, jak zwykle w każdą środę w czasie długiej przerwy, w świetlicy szkolnej. W czasie inauguracyjnego spotkania zapoznaliśmy się z fragmentami książki Olgi Tokarczuk „Bieguni”, najwybitniejszej współczesnej polskiej pisarki, która w czerwcu tego roku otrzymała prestiżową Międzynarodową Nagrodę Bookera. W 2018 roku ta nagroda zastąpi Nobla w literaturze. To daje nam wyobrażenie o kunszcie pisarskim Olgi Tokarczuk i randze jej dzieła. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do uczestniczenia w naszych środowych czytaniach.

 

 

Narodowe Czytanie 2018

8 czytaniewrześnia 201 roku odbyła się po raz siódmy Ogólnopolska Akcja „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. W związku z uroczystościami upamiętniającymi setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wybrano „Przedwiośnie’ S. Żeromskiego – powieść ukazującą okres kształtowania się nowej państwowości po 123 letniej niewoli. W naszym mieście owa uroczystość zorganizowana została przez Starostwo Powiatu Kolskiego i Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, a odbyła się w parku im. S. Moniuszki. W akcję promującą czytanie klasyki literatury polskiej zaangażowały się szkoły ponadgimnazjalne powiatu kolskiego, w tym także uczniowie naszej szkoły. W delegacji reprezentującej Liceum Ogólnokształcące znalazły się uczennice z klas I-ych: Natalia Chaba, Gabriela Gołębiowska, Cecylia Szymaniak, Weronika Warmińska, Amelia Wojciechowska oraz klas II–ich: Nikola Augustowska, Zuzanna Kos, Anna Marciniak, Katarzyna Nuszkiewicz i Ewelina Zawiślak. Opiekę nad nimi sprawowała p. Joanna Kwiatkowska. Uroczystości uświetniły występy taneczne uczniów. Głównym punktem programu było czytanie dzieła S. Żeromskiego. Zaproszeni goście reprezentujący władze miasta i placówki oświatowe z wielką ekspresją interpretowali wyznaczone  fragmenty. Obecność młodzieży stanowi dowód na to, że czytanie klasyki może stanowić wspólną pasję młodych ludzi. Między prezentowanymi fragmentami lektury można było wziąć udział w konkursie sprawdzającym znajomość dzieła. Ponadto odbyła się loteria, w której kilka osób wylosowało atrakcyjne nagrody. Uczniowie czytający fragmenty otrzymali dyplomy, a posiadający książki mogli ozdobić je pamiątkową pieczęcią specjalnie wydaną z tej okazji. Zaangażowanie się w tę szlachetną i  bardzo wartościową imprezę kulturalną chlubnie wpisuje się w liczne akcje promujące rozwój czytelnictwa w Polsce.

    czytanie 2czytanie 1

 

Westerplatte 1939. Wrzesień 1939 w ówczesnej prasie. Koszmar wojny w literaturze i sztuce.

 

IMG 20180912 134835Rozpoczynamy kolejny rok prezentacji motywów, toposów, wątków  w literaturze i sztuce. W holu, obok biblioteki, w gablotach i na planszach, została  podjęta tematyka wojny, a w szczególności  września 1939 roku. Głównym celem tej prezentacji jest uświadomienie nam wszystkim, że wojna ma tylko jedno oblicze – okrutne, potworne, że niesie ze sobą wyłącznie śmierć, cierpienie i krzywdę niewinnych ludzi. Taki wniosek, tylko i wyłącznie,  trzeba wyciągać z tragicznych wydarzeń II wojny światowej i w ogóle z wszystkich konfliktów. Zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z książkami, obrazami o treści wojennej , a także z reprintami popularnych gazet polskich z września 1939 roku. Ekspozycje wzbogacają dodatkowo: medale za udział w kampanii wrześniowej  i modele okrętów wojennych uczestniczących w wojnie obronnej 1939.

     Koordynatorki:

                                                                                           B. Zduńczyk

H. Szmydt-Kabacinska   

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 119 gości 

Imieniny

Wczoraj : Bogusława Tekli
Dzisiaj : Gerarda Teodora
Jutro : Aurelii Ladysława

Kalendarz

wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30