Get Adobe Flash player
Reklama

SZLACHETNA PACZKA KAZIKA

paczka

„To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha” Aby magiczną moc wigilijnej nocy poczuli Ci, którzy potrzebują pomocy i wsparcia, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  wspólnie przygotowali  SZLACHETNĄ PACZKĘ KAZIKA. W tym roku trafiła ona do dwóch pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Zostali oni obdarowani telewizorami. Upominki sprawiły im ogromną radość. Będą umilały długie, samotne wieczory. Wszystkim z ogromnym sercem Dziękujemy, a zwłaszcza Adamowi, za jego szlachetny GEST!

IMG 20181219 131354

 

Misie dla maluchów

misie1W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole odwiedziła dzieci z kolskiego szpitala. Maluchy dostały pluszowe misie, które od razu stały się ich przyjaciółmi. Uśmiechy zawitały na twarzach wszystkich obdarowanych. Akcja, którą Samorząd Uczniowski zorganizował po raz szósty jest już tradycją, którą z pewnością warto kontynuować. Podarowane przez nas pluszaki sprawiły pacjentom Oddziału Dziecięcego dużo radości. Dziękujemy wszystkim klasom, które przyłączyły się do akcji „ Misie dla maluchów”.

misie2misie3

 

Koncert Grudniowy 2018

 

114 grudnia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się dziewiąty Koncert Grudniowy chóru „Kantata”, którego opiekunem artystycznym jest pani Sylwia Pokrywczyńska. Podczas pięknego i wzruszającego występu młodzi artyści wykonali głównie utwory oratoryjne i musicalowe. Na widowni zasiedli tradycyjnie przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kole i lokalnych samorządów, osoby duchowne, rodzice chórzystów, sympatycy chóru „Kantata”, a także nauczyciele i uczniowie z LO. Całkowity dochód  z koncertu w całości został przekazany do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole na realizację zadań statutowych.

 

Koncert kolęd w LO Koło

DSC09956

Coroczną tradycją stało się wspólne kolędowanie na auli LO Koło organizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów, Przyjaciół i Sympatyków LO Koło. W tym roku wyjątkowym wydarzeniem poprzedzającym koncert było nagranie płyty z kolędami i pastorałkami przez uczniów naszej szkoły: Paulinę Lewandowską, Natalię Nowowiejską, Michała Frątczaka, Martynę Lasotę, Alicję Sołtysiak w aranżacji pana Dariusza Bagińskiego. Środki zebrane z rozprowadzenia tej płyty mają zasilić fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży naszego liceum. I tak przy pięknie ubranej choince i świątecznych dekoracjach odbyło się premierowe wykonanie utworów z tej płyty. Wyjątkowe wykonania dostarczyły wielu emocji i wzruszeń oraz spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez licznie zgromadzoną publiczność. W koncercie równie pięknie zaprezentowały się dziewczęta z klasy III G: Sandra Radwańska, Wiktoria Domańska i Andżelika Kacprowicz oraz chór Lutnia i chór Stowarzyszenia Trzecia Zmiana. Dyrektor szkoły pan Waldemar Koligot, oraz prezes stowarzyszenia pani Katarzyna Brett bardzo dziękują wszystkim wykonawcom oraz publiczności, że zechcieli z nami być tego wieczora i w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyć we wspólnym kolędowaniu. Do zobaczenia za rok. Wesołych Świąt

DSC09974DSC09962okładka

 

WYJAZD DO BRUKSELI

brukselaW dniach 4-7 grudnia 2018r., w ramach nagrody za udział w konkursie historycznym PATRIA NOSTRA, w którym zajęli 3 miejsce w Wielkopolsce, uczniowie klasy IIe Dominik Woszczyński, Wojciech Misiak i Nikodem Kołodziejczak pod opieką pana dyrektora Waldemara Koligota, pojechali do Brukseli. Do  wielokulturowej stolicy Belgii wyjechali w nocy z Poznania a następnego dnia po południu spacerowali już ulicami miasta, które jest siedzibą Unii Europejskiej. Mieli zapewnionego przewodnika, który opowiedział im historię miasta i oprowadził po najciekawszych miejscach. Dowiedzieli się, że symbolami Brukseli są koronki, piwo, czekolada i frytki. Zwiedzili Stare Miasto, park w pobliżu Ministerstwa Finansów, Parlament Europejski oraz muzeum Parlamentarium. Wyjazd był dla nich niezapomnianą atrakcją. Chętnie wrócą tam jeszcze raz.

100 0144100 0127 - Kopia100 0152

 
Więcej artykułów…


Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

PEDAGOG SZKOLNY

mgr Marcin Wasiak

pedagogwlo@gmail.com

Poniedziałek   8:00-14:00
Wtorek 8:00-12:00
Środa 13:00-15:00
Czwartek 13:00-15:00
Piątek 8:00-14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

iodo@lowkole.pl

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Imieniny

Wczoraj : Antoniego Jana
Dzisiaj : Małgorzaty Piotra
Jutro : Henryka Marty

Kalendarz

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3